Barilla linguine me salcë pesto barilla

Barilla linguine me salcë pesto barilla

PËRBËRËSIT
1 kuti Barilla Linguine1 kavanoz
Barilla Basil Pesto

Përgatitja
5 Persona
Kohëzgjatja
10 MIN
Aftësia
Fillestare
Kaloritë
615
Yndyrë totale
44 g
Karbohidratet
47 g
Proteinat
15 g

UDHËZIME
Vini një tenxhere të madhe me ujë të ziejë, më pas i shtoni kripë dhe gatuani makaronat sipas udhëzimeve.
Ndërkohë shtoni peston në një tas të madh, shtoni ½ filxhan nga lëngu i gatimit dhe më pas kulloni makaronat.
I hedhim makaronat me salcën pesto dhe ujin e makaronave, i servirim dhe i shijojmë.